"
Usługi
Zamów online

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Pomagając naszym klientom spotykamy się z pytaniami dotyczącymi zakresu usługi, jak wygląda sprawdzenie stanu technicznego domu przed zakupem, co powinni przygotować przed naszą wizytą oraz wiele innych. Zebraliśmy dla Was najczęściej występujące pytania i odpowiadamy na nie poniżej.

Logo Handyhand

Kiedy wykonujemy badanie termowizyjne?

Badanie przy użyciu kamery termowizyjnej wykonujemy przeważnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy jest możliwa do uzyskania różnica temperatur na poziomie min. 10-15 stopni C pomiędzy warunkami wewnętrznymi, a zewnętrznymi. Badanie pokazuje nieszczelności okien, mostki termiczne i działanie ogrzewania podłogowego.

Logo Handyhand

Co jest sprawdzane podczas odbioru deweloperskiego?

Podczas odbioru deweloperskiego sprawdzana jest cały mieszkanie/dom pod kątem technicznym, zgodności wykonania z Polskimi Normami i sztuką budowlaną. Szczegółowo odpowiadamy na to pytanie w artykule: www. handyhand.pl/co-sprawdzamy-podczas-odbioru-deweloperskiego

Logo Handyhand

Ile trwa odbiór deweloperski?

Na czas jaki przeznaczamy na odbiór wpływa kilka następujących czynników: metraż domu/mieszkania, ilość znajdywanych usterek, ilość potrzebnej dyskusji z deweloperem. Wizyta może trwać od 1h przy kawalerkach do 4h przy dużych domach.

Logo Handyhand

Czy odbieracie lokale usługowe?

Tak, pomagamy przy odbiorze prac wykończeniowych wykonywanych w lokalach usługowych jak i podczas przekazywania powierzchni przez deweloperów. Dodatkowo oceniamy dla naszych klientów stan techniczny przed ich zakupem/wynajmem, aby nie zakupić przysłowiowego kota w worku. Podczas odbiorów pomagają nam inspektorzy z branż elektrycznej i sanitarnej z odpowiednimi uprawnieniami co gwarantuje kompleksową ocenę techniczną powierzchni.

Logo Handyhand

Jak wygląda sprawdzenie domu przed kupnem?

Podczas wizyty sprawdzamy cały stan techniczny domu zaglądając w każdy kąt, oceniając działanie każdej z instalacji sanitarnych i elektrycznych. Dokładnie piszemy o tym w artykule: www.handyhand.pl/kupno-mieszkania-z-rynku-wtornego-co-nalezy-sprawdzic-i-jakie-sa-formalnosci

Logo Handyhand

Jakiego sprzętu używacie?

Podczas kontroli technicznych używamy takiego sprzętu jak: certyfikowanych poziomic, dalmierza, lasera krzyżowego, kamery termowizyjnej, anemometru, wilgotnościomierza, szczelinomierza, kamery inspekcyjnej i wielu innych.

Logo Handyhand

Dlaczego tak drogo?

Cena jest zależna od rodzaju usługi, przy odbiorach zależy głównie od metrażu inwestycji, która podlega sprawdzeniu i samego zakresu sprawdzenia. Często po wizji lokalnej sporządzamy dla klienta raporty i podsumowania co ma też wpływ na cenę. Dodatkowo każda z wizyt jest wykonywana przez osobę z odpowiednim doświadczeniem i Uprawnieniami Budowlanymi, co daje klientowi pewność, że płaci za specjalistę i rzetelnie wykonaną pracę.

Logo Handyhand

Czy przygotowujecie protokół podczas odbioru?

Podczas oceny stanu technicznego domu przed kupnem, sprawdzenia jakości prac wykończeniowych czy wizyty inspektorskiej na budowie zawsze wykonujemy własny protokół podsumowujący naszą wizytę i stan techniczny z wytycznymi dla klienta i wykonawców. Jedynie podczas odbioru deweloperskiego protokół jest wykonywany przez samego dewelopera, choć zdarzają się przypadki, gdzie deweloper o tym celowo zapomina wtedy sporządzamy go my, aby zawsze było formalne skwitowanie naszej wizyty.

Logo Handyhand

Gdzie spotkamy się przed odbiorem?

Zazwyczaj spotykamy się z naszymi klientami przed biurem odbioru dewelopera lub przed samą inwestycją. Staramy się być zawsze 10min wcześniej, aby na spokojnie się znaleźć i zamienić dwa słowa zanim zaczniemy ocenę stanu technicznego.

Logo Handyhand

Czym różni się opinia techniczna od ekspertyzy technicznej?

Opinia techniczna to ocena stanu technicznego budynku lub jego poszczególnych elementów oparta na oględzinach i dostępnej dokumentacji projektowej. Ekspertyza techniczna natomiast jest rozbudowana o podanie przyczyny niekorzystnych zjawisk, a także sposób ich rozwiązania i jest dodatkowo podparta badaniami i wyliczeniami wytrzymałościowymi fundamentów, ścian, stropów i innych elementów konstrukcyjnych. Wybór pomiędzy Opinią i Ekspertyzą należy konsultować już z inżynierem, który na podstawie stopnia skomplikowania danego przypadku oceni potrzebę wykonania głębszej analizy wraz z obliczeniami.

Logo Handyhand

Czy można uzyskać zniżkę za odbiór?

Zniżkę za odbiór można uzyskać przy wykonaniu drugiego lub trzeciego z kolei odbioru powierzchni. Pierwsze odbiory nie podlegają obniżkom cenowym. Dodatkowe zniżki są przyznawane za odbiory grupowe (odbieranie wraz z sąsiadem tego samego dnia) lub zamówienie kilku odbiorów bądź kontroli remontów z rzędu.

Logo Handyhand

Czy obsługujecie również firmy?

Nasze usługi świadczymy kompleksowo zarówno osobom prywatnym, jak i firmom. W celu dogrania bardziej złożonej współpracy i przedstawienia indywidualnej wyceny zapraszamy do kontaktu bezpośredniego.

Logo Handyhand

Czym różnicie się od konkurencji?

Przede wszystkim stawiamy na JAKOŚĆ, nie na ILOŚĆ. Wolimy zrobić porządnie 3 odbiory dziennie, niż 5 spiesząc się od klienta do klienta. Dodatkowo posiadamy Uprawnienia Budowlane jako nieliczni w branży odbiorów dające pewność, że świadczona przez nas usługa jest na najwyższym poziomie.

Logo Handyhand

Jakie macie doświadczenie?

W branży budowlanej pracujemy już od 10 lat, zaczynając od pełnienia funkcji inżynierów budowy, kończąc na funkcjach Project Managera, Inspektora Nadzoru czy Inwestora Zastępczego. Cały główny zespół Handyhand posiada uprawnienia budowlane i uprawnienia projektowe. Dodatkowo współpracujemy z utalentowanymi Paniami architekt wnętrz, które są na rynku aranżacji wnętrz już od kilku lat i z powodzeniem zrealizowały już nie jeden projekt.

Logo Handyhand

Kto tworzy zespół Handyhand?

Trzon zespołu Handyhand tworzą Adam Turek i Paweł Błaszczyk — inżynierowie z zamiłowania i powołania. Razem mamy ponad 15 lat doświadczenia w branży budowlanej poczynając od nadzoru nad pracami remontowymi w mieszkaniach, kończąc na budowie olbrzymich obiektów takich jak np. hotel PURO w Warszawie.

Logo Handyhand

Ile trwa odbiór deweloperski?

Czas trwania odbioru deweloperskiego uzależniony jest w dużej mierze od wielkości odbieranego lokalu oraz ilości usterek, które znajdziemy na miejscu. Zwykle odbiory trwają od 1 do 3 godzin. Zawsze do odbioru podchodzimy indywidualnie i dajemy gwarancje zostania z klientem do samego końca.

Logo Handyhand

Czy możecie polecić firmę wykończeniową?

Jako Handyhand współpracujemy z kilkoma zaufanymi i sprawdzonymi firmami budowlanymi świadczącymi szeroki wachlarz usług. W celu poznania oferty zapraszamy do kontaktu.

Logo Handyhand

Czy badanie termowizyjne jest zawsze potrzebne?

Badanie kamerą termowizyjną daje pewność klientowi, że izolacja termiczna fasady jest wykonana poprawnie. Szczególnie ważne jest zrobienie badania przy budowach domów jednorodzinnych, gdzie elementów i miejsc newralgicznych jest znacznie więcej niż w budownictwie wielorodzinnym.